TR | EN

Anasayfa : Haberler : Turkish Journal of Hematology Impact Factor’u Açıklandı

Turkish Journal of Hematology Impact Factor’u Açıklandı

Thomson Reuters’in 13 Haziran 2016 tarihinde ilan ettiği rapora göre, Turkish Journal of Hematology (TJH)  Impact Factor'u, 2015 yılında yapılan rekor sayıda atıf ile 0.360’dan 0.827’ye yükselmiştir.

 

1951 yılında Prof. Erich Frank editörlüğünde İngilizce, Almanca, Fransızca ve Türkçe olmak üzere yayın hayatına başlayan dergimiz 1971 yılından itibaren Türk Hematoloji Derneği’nin resmi yayın organı olmuştur. 1995 yılında adı Turkish Journal of Hematology olarak değiştirilen dergide Erich Frank dönemini (1951-1958) takiben sırasıyla Orhan Ulutin (1962-2002), Hamdi Akan (2002-2005) ve Aytemiz Gürgey (2005 – 2015) editör olarak görev yapmıştır. Editörlük görevi 2015 yılından itibaren Reyhan Küçükkaya tarafından yürütülmektedir.

 

1999 yılından itibaren online sisteme geçen dergi 2004 yılından sonra sadece internet üzerinden makale kabul etmektedir. 2009 yılı ilk sayısından itibaren Science Citation Index – Expanded’a kabul edilen dergi ayrıca EMBASE, CHEMICAL ABSTRACTS, SCOPUS ve Türk Tıp Dizini’nde yer almaktadır.

 

TJH’nin SCIE’a girmesini takiben, Türk Hematoloji Derneği online makale kabul işlemlerinin daha modern ve kullanıcı dostu bir sistem ile değiştirilmesine karar vermiş ve TJH 2011 yılında Thomson Reuters bünyesinde yer alan “Scholar One Manuscripts” sistemine dahil olmuştur.

 

Dönemin dernek yönetim kurulu ve Prof. Dr. Aytemiz Gürgey başta olmak üzere TJH editörler kurulunun yoğun çabalarıyla, dergimiz Haziran 2013 tarihinde Pubmed Central’e kabul edilmiş ve Eylül 2014 tarihinden itibaren de PubMed Medline tarafından taranan dergiler kapsamına alınmıştır.

 

Dergiye atıfta bulunan, makale gönderen, hakemlik yapan, makaleleri okuyarak yorum ve eleştirileri ile bize yol gösteren tüm üyelerimize ve yıllar içerisinde derginin gelişip bugünlere gelmesinde emeği olan tüm yönetim kurulu üyelerine, geçmiş editörlere, editörler kurulu üyelerine ve THD Basın Yayın Yöneticisi Bengü Timoçin’e çok teşekkür eder, desteklerinizin devamını dileriz.

 

Saygılarımızla,

 

THD Yönetim KuruluDERNEĞİMİZ

Yönetim Kurulu
Denetim ve Disiplin Kurulları
Bilimsel Alt Komiteler
Üyelik
Tüzük
THD Disiplin Yönergesi
Tarihçe
Faaliyet Kitabı

TOPLANTILAR

Kongre ve Kurslar
HEKHEP ve HALKHEP
Türk Hematoloji Okulu
Eğitim Programı
Diğer Toplantılar

ÖDÜL VE DESTEKLER

Hematoloji Tezi Destek Programı
Araştırma Projelerine Destek Programı
Genç Araştırıcılar İçin Yurt Dışı Desteği
Uluslararası Bilimsel Yayınlara Destek ve
Özendirme Programı

Ulusal Kongre Bildiri Ödülü
HAUD Programı
YDUS Başarı Bursu

HABERLER

Haber ve Duyurular
Basında THD
Endüstriden Haberler
TTB Duyuruları

Anasayfa   |  Dernek Hakkında |  İletişim
2016 © Bu sitenin tüm hakları Türk Hematoloji Derneği'ne aittir.
Kullanım Koşulları

LookUs & Online Makale